Celem projektu planowanego do realizacji przez MC2 Innovations Sp. z o.o. była budowa zautomatyzowanej platformy motywacyjno-lojalnościowej przy użyciu technologii blockchain. Platforma Wnioskodawcy, jako pierwsze globalne narzędzie, będzie wykorzystywać technologię blockchain do tokenizacji zindywidualizowanych benefitów pracowniczych.
Rezultatem prac badawczo – rozwojowych prowadzonych w ramach projektu jest innowacyjne oprogramowanie udostępniane klientom w modelu wynajmu oprogramowania SaaS wraz z niezbędną infrastrukturą konieczną do przetwarzania danych. Platforma zapewni nowoczesne narzędzia umożliwiające:
Projekt odpowiada na potrzeby firm i pracodawców związane z nasilającą się rywalizacją o kadry i wzrostem popytu na pracowników, a co za tym idzie wzrostem kosztów, ale również coraz mniejszą motywacją pracowników. Dzięki zastosowaniu rezultatów opracowanych w ramach zaplanowanych w projekcie prac badawczo-rozwojowych platforma stała się się jednym z pierwszych komercyjnych zastosowań technologii blockchain w obszarze HR. Platforma korzysta z ochrony znaku towarowego i własności przemysłowej.
Realizacja projektu zakończyła się w 2020 r.
Projekt został złożony w konkursie do Zbudowany w ramach realizowanego w latach 2020-2022 Moduł BI pozwoli pracodawcom m.in. ocenić skuteczność wybranych metod motywacji a także śledzić inne konieczne wskaźniki HR: efektywnościowe – np. wskaźnik określający zwrot z inwestycji w kapitał ludzki (HC ROI), wskaźniki strukturalne, monitorujące, i inne wskaźniki dostarczające informacji, czy firma ma dobry, zaangażowany zespół czy dostarcza on odpowiednich wyników, oraz czy ten zespół ma kompetencje, aby skutecznie działać w przyszłości. Wszystkie te elementy tworzą wielofunkcyjną całościową platformę HRową, skierowaną do pracodawców.
W szczególności proces nagradzania, otrzymywania, wymiany i wykorzystywania nagród i benefitów, w połączeniu z faktycznymi danymi o zachowaniach i opiniach pracowników, stanowi surowe źródło danych o kapitale ludzkim. Dane te, przetwarzane w komponencie Business Intelligence (BI), który zostanie opracowany w tym projekcie, pozwolą pracodawcom ocenić skuteczność wybranych metod motywacyjnych (w tym Return of Investment HR) oraz śledzić wskaźniki operacyjne i HR. Wnioski z tych danych będą również służyć jako źródło danych dla modułu rekomendacji.
W ramach poszczególnych modułów prowadzone będą prace nad modułami, opisanymi we wniosku do EIC Accelerator, w którym projekt został złożony, nagrodzony Seal of Excellence i ostatecznie sfinansowany ze środków POIR:
Realizacja projektu zakończyła się w 2022 r.
Projekt miał na celu opracowanie narzędzia diagnozującego główne zmienne wpływające na poziom motywacji oraz osiąganych wyników w pracy „Carrotspot Motivation Value Index” (CMVI) w ramach projektu realizowanego w ramach działania 2.3 proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw Poddziałanie 2.3.2 Bony na innowacje dla MŚP w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
Projekt CMVI zakłada wytworzenie narzędzia badawczego, które pozwoli na prowadzenie badań organizacyjnych polegających na zbieraniu odpowiedzi na predefiniowany zestaw pytań techniką CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview – wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony WWW). Jest to technika szeroko stosowana w biznesie i polega na poproszeniu respondentów o wypełnienie uprzednio przygotowanej ankiety w formie elektronicznej.
Do kluczowych zalet tego typu techniki należą m.in.
Celem projektowanego narzędzia było umożliwienie prowadzenia działalności biznesowej związanej z analizą motywacji pracowników w organizacjach.